Jesień kocham za jej długie wieczory, zimę lubię, ponieważ mam wtedy urodziny, wiosna to zdecydowanie moja ulubiona pora roku, a lato to czas wakacji, słońca i słodkiego lenistwa na plaży. Tegoroczne lato to też koniec mojego czytelniczego projektu, w którym czytałam jedną opowieść z książki Stephena Kinga odpowiednią dla danej pory roku. Zaczęło się od „Jesieni niewinności”, potem była „Zimowa opowieść”, wiosna to opowieść na podstawie której powstał słynny film „Skazani na Shawshank”. Finał projektu przypada na „Lato zepsucia” i dziś o tym, czy te lato smakowało jak soczysta brzoskwinia czy zepsuty pomidor?
niedziela, 4 września 2016
Stephen King | Lato zepsucia: Pojętny uczeń
Jesień kocham za jej długie wieczory, zimę lubię, ponieważ mam wtedy urodziny, wiosna to zdecydowanie moja ulubiona pora roku, a lato to czas wakacji, słońca i słodkiego lenistwa na plaży. Tegoroczne lato to też koniec mojego czytelniczego projektu, w którym czytałam jedną opowieść z książki Stephena Kinga odpowiednią dla danej pory roku. Zaczęło się od „Jesieni niewinności”, potem była „Zimowa opowieść”, wiosna to opowieść na podstawie której powstał słynny film „Skazani na Shawshank”. Finał projektu przypada na „Lato zepsucia” i dziś o tym, czy te lato smakowało jak soczysta brzoskwinia czy zepsuty pomidor?
wtorek, 30 sierpnia 2016
NIEMCY – RUGIA i HIDDENSEE. Podróżnik #1
„Podróżnik” to jak sama nazwa wskazuje – cykl o podróżach, tych małych i dużych. W końcu nastał ten wyczekany, upragniony przeze mnie urlop wakacyjny i jego pierwszą część spędziłam u naszych zachodnich sąsiadów. Celem wyprawy była północna część Niemiec, a dokładnie wyspa Rugia i wyspa Hiddensee. Co mnie zaskoczyło, a co mnie zażenowało? Zapraszam do relacji z wycieczki ;-)
wtorek, 23 sierpnia 2016
Być kobietą, być kobietą...
Dzień dobry! Zawiało tu chłodem i głuchą ciszą. Szewc bez butów chodzi, a raczej bez książek, w moim przypadku. Minęły dwa miesiące, w których sporo się u mnie wydarzyło, a jednocześnie nie starczyło na wszystko czasu, przede wszystkim na czytanie. Zauważam jednak, że dzieląc się z Wami moimi spostrzeżeniami i opiniami, czytam, a nawet żyję bardziej świadomie. Jak już kiedyś pisałam, nieważna jest dla mnie liczba przeczytanych książek, ale ich jakość, nauka, którą z nich wyniosłam, przyjemność i radość, którą dostarczyła mi treść lektury. Czasem wystarczy, że książka zabije mi czas w pociągu, ale częściej szukam w niej spokoju, inspiracji, motywacji, mądrości lub sposobu na relaks i zapomnienie. Ostatnim moim punktem zainteresowania, tak typowo kobiecym… jest jednak moja cera (panowie, wybaczcie tym razem: ). I całkiem przypadkiem wpadła mi w ręce książka Charlotte Cho – Sekrety urody Koreanek, o której głośno zrobiło się już jakiś czas temu.
czwartek, 16 czerwca 2016
Spotkanie autorskie z Joanną Glogazą
Co prawda minął już tydzień, ale „nigdy nie jest za późno na zrobienie czegoś produktywnego”. To cytat z książki Joanny Glogazy „Slow life”. Jedno ze spotkań autorskich zorganizowanych w związku z publikacją książki, odbyło się 8 czerwca w warszawskich Złotych Tarasach, w księgarni autorskiej.
Etykiety: tokio, japonia
celebracja
,
elegancja
,
everest
,
inspiracja
,
keepreading
,
kobiety
,
life
,
love
,
magia
,
nadzieja
,
pasja
,
prawda
,
slowfashion
,
slowlife
,
slowreading
,
style
,
życie
niedziela, 5 czerwca 2016
Joanna Glogaza- "Slow life", czyli jak żyć, żeby nie zwariować
„Slow life to nie tylko życie we własnym tempie, to przede wszystkim życie w zgodzie ze sobą. Zwalniamy by zająć się tym, co dla nas ważne. Musimy więc najpierw dowiedzieć się, czego tak naprawdę chcemy - albo chociaż czego kategorycznie nie chcemy”.
Etykiety: tokio, japonia
celebracja
,
relaks
,
slow
,
slowfashion
,
slowlife
,
slowreading
,
style
sobota, 28 maja 2016
Slow fashion. Modowa rewolucja
„Slow Fashion. Modowa rewolucja” to książka Joanny Glogazy, autorki bloga Styledigger. Co to właściwie jest slow fashion? Sensowna koncepcja postrzegania mody czy… kolejna moda na bycie „slow”?
Etykiety: tokio, japonia
chic
,
elegancja
,
fashion
,
porzadekmusibyć
,
slowfashion
,
style
sobota, 21 maja 2016
Warszawskie Targi Książki 2016
Warszawskie Targi Książki to raj. Raj dla wszystkich moli książkowych, którzy w tym roku mieli okazję polecieć na Stadion Narodowy między 19-22 maja i zeżreć wszystko co im tylko wpadnie w oko.
Etykiety: tokio, japonia
czytelnictwo
,
event
,
książki
,
stephenking
,
wtk
niedziela, 15 maja 2016
Angielski: naucz się raz, a dobrze. Efektywna nauka #1
FAKT nr 1. Uczysz się angielskiego od wielu lat, a kiedy obcokrajowiec zapyta się Ciebie, gdzie jest najbliższy sklep monopolowy – nie potrafisz udzielić mu odpowiedzi bez zastanawiania się jakiego czasu powinieneś użyć, jak odmienić czasownik i czy monopolowy to po prostu „shop”.
poniedziałek, 9 maja 2016
Diabeł ubiera się u Prady
Dziś trochę o modzie, życiu i
Cruelli de mon. Wszystko to odziane w sygnowane ciuchy najlepszych projektantów
na świecie. Bądźmy szczerzy, każdy lubi trampki w lato i swoje ukochane, choć
wytarte jeansy, jednakże Diabeł…ubiera się u Prady… :)
niedziela, 1 maja 2016
Stephen King | Wiosna nadziei: Skazani na Shawshank
Wiosna to przepiękna pora roku.
Po przygnębiającej jesieni i długich, zimowych wieczorach, słońce w końcu
nieśmiało wychyla się zza chmur, drzewa i kwiaty znów się odradzają, a w każdym
z nas budzi się nadzieja. We mnie rozbudził ją Andy Dufresne – człowiek, który
z nadziei stworzył sobie najcenniejszą towarzyszkę życia.
piątek, 29 kwietnia 2016
Poliestrowe więzienie
„W kraju niewidzialnych kobiet”,
to kolejna książka o tematyce arabskiej. Jako, że przeczytałam już ich
kilkanaście, byłam ciekawa czy dowiem się czegoś nowego. Książka została
zlecona nam do przeczytania przez wykładowcę…. ;) Po „Tysiącu wspaniałych słońc” nie miałam ochoty na ten sam temat, jednak zostałam niejako
zmuszona, ale na koniec - pozytywnie zaskoczona.
piątek, 15 kwietnia 2016
Polacy nie gęsi, iż swój język mają
W rankingu najtrudniejszych języków na świecie, język polski plasuje się na pozycji "ekstremalnie trudny".
Czy słusznie? Uważam, że tak. Opanowanie języka polskiego przez obcokrajowca może mu zająć nawet kilka lat. My, Polacy, dysponujemy znacznie większymi predyspozycjami do nauki języków obcych, niż inne narodowości. Oto krótki dowód: na 150 jednostek wymowy, tak zwanych fonemów, które rozumie ludzki mózg, język polski ma ich 76, podczas gdy język hiszpański, dla porównania, ma ich zaledwie 24. Pomimo tego, iż język polski jest naszym ojczystym językiem, to popełniamy wiele błędów w mowie codziennej, poprzez niepoprawne odmienianie czasowników i rzeczowników, przekręcanie frazeologizmów i wielu innych słów. I nie twierdzę, że jestem ekspertem od języka polskiego ;) Każdy z nas popełnia błędy, a osobą, która uczy jak ich NIE popełniać jest Paulina Mikuła, o której dziś będzie mowa.
niedziela, 10 kwietnia 2016
Czarny Ląd. Kinga Choszcz znów w podróży
Kiedy przygniatają cię obowiązki, to jest tak jakby spadł na ciebie regał z książkami i leżysz sobie pod tym regałem, pod rękoma masz dziesiątki książek i jeszcze więcej pozycji „must have read”, a mimo to nie masz możliwości swobodnego oddania się lekturze. Bo ten regał cię przecież gniecie, grzbiet słownika frazeologicznego wbija ci się w plecy, i nawet „Fight club”, który również spadł i leży w kącie, nie daje ci siły na wyciągnięcie ręki i przeczytanie czegokolwiek. Trzeba najpierw wygrzebać się spod mebla, czytaj: obowiązków, żeby potem spokojnie rozłożyć się na łóżku i spokojnie poczytać. Ot tak, dla przyjemności. Nie myśląc o niczym więcej niż brązowe oczy Jona Snow’a ;-) Niestety ostatnio zdecydowanie brakuje mi tego czasu, ale gdzieś pomiędzy RobieniemMilionaRzeczy, przeczytałam kolejną książkę Kingi Choszcz.
Etykiety: tokio, japonia
afryka
,
autostop
,
inspiracja
,
kobieta
,
marzenia
,
podróże
,
słońce
,
zwiedzanie
piątek, 18 marca 2016
Khaled Hosseini - Tysiąc wspaniałych słońc
Niektóre książki są jak Rosja. To po prostu stan umysłu. Taka też jest ta książka, która nigdy ze mnie nie wyjdzie.
niedziela, 21 lutego 2016
Jedyna książka o stylu, której potrzebujesz

Garance Doré – francuska fotografka, ilustratorka, autorka znanego bloga o modzie oraz autorka książki „Love Style Life”. W ostatnich miesiącach na polskim rynku literackim nastąpił boom na książki blogerek o tematyce fashion&lifestyle. Swoją wiedzą i doświadczeniami modowymi podzieliła się m.in. Joanna Glogaza w „Slow fashion. Modowa rewolucja” czy też Katarzyna Tusk w „Elementarzu stylu”. Przyszedł też czas na poranną kawę, chrupiącego croissanta i książkę Garance Doré. Ku dopełnieniu świetnej atmosfery polecam włączyć soundtrack z filmu „Amelia” i oddać się lekturze. Czyż może być bardziej elegancko i francusko...? ;-)
środa, 17 lutego 2016
"Autobiografia" po singapursku
„Singapur czwarta rano”
to kontynuacja książki, o której kiedyś pisałam, a mowa oczywiście o „Bezsenności w Tokio”. W Bezsenności w Tokio autorem, a zarazem
bohaterem powieści był Marcin Bruczkowski, w społeczności japońskiej znany jako
Gajdzin. W Singapur czwarta rano
główną rolę gra natomiast Paweł Ostraszewski. Gra w dosłownym znaczeniu tego słowa,
bowiem Paweł wali ile sił w rękach w blachy, tomy i kociołki. To znaczy, jest
perkusistą, a przynajmniej stara się nim być.
Jak można się domyślić z imienia
i nazwiska - Paweł jest Polakiem. Zawitał
w sinagpurskie granice w poszukiwaniu siebie lub swojego miejsca na Ziemi? Tak,
chyba tak można to określić. Przez autochtonów postrzegany jest jako tzw. ang-mo, czyli cudzoziemiec, który przyjechał
do Singapuru pracować. Jednak poza pracą, życie Pawła kręci się przede
wszystkim wokół muzyki, bo „grunt to mieć gorące serce, chłodny umysł i grać
ćwiartki!”.
środa, 10 lutego 2016
Ósma część Harry'ego Pottera. Szok i niedowierzanie.
Tak, dobrze przeczytałeś. Świat doczeka
się kontynuacji jednej z najbardziej legendarnych serii książkowych. No bo czy
jest ktoś, kto nigdy nie słyszał o Harry'm Potterze? Niech pierwszy rzuci
kamieniem!
Etykiety: tokio, japonia
harrypotter
,
hp
,
jkrowling
,
legenda
środa, 3 lutego 2016
Stephen King | Cztery pory roku: Zimowa opowieść

Choć za oknem śnieg już dawno stopniał, a przynajmniej u mnie – na nizinach, to zima kalendarzowa trwa nadal ;) Poza tym, nigdy nie wiadomo kiedy zima znów zaskoczy kierowców!
„Cztery
pory roku” Stephena Kinga, to taki mój mały, książkowy projekt, który zgodnie
z tytułem książki, przewidziany jest na cztery pory roku. Pierwsza z powieści -
Jesień Niewinności już za mną, więc
przyszła pora na następną, sezonową część, a mianowicie na Zimową Opowieść. Herbata z imbirem była już zaparzona, kot słodko mruczał
we śnie (no dobra, kota nie było, i na pewno nie mruczał tylko miauczał o
jedzenie), kocyk przygotowany…idealne warunki do czytania zimowej opowieści… ;)
niedziela, 31 stycznia 2016
Witajcie na Dzikim Zachodzie
Wojciech Cejrowski – znany wszystkim dziennikarz prasowy, autor wielu publikacji i książek, prowadzący programów telewizyjnych m.in. „Boso przez świat”, na co dzień podróżnik, który sprzedał kiedyś lodówkę i ruszył w świat. Boso, oczywiście.
wtorek, 26 stycznia 2016
Żniwa zła: Cormoran Strike znów prowadzi śledztwo
Po fenomenalnej i kultowej już serii o przygodach Harrego Pottera, J.K.Rowling postanowiła spróbować swoich sił w czymś innym niż powieści fantasy. Najpierw był to dramat obyczajowy pt. „Trafny wybór”, a następnie autorka wydała „Wołanie kukułki” ukrywając się pod pseudonimem Robert Galbraith. Tym sposobem „Wołanie kukułki” stało się początkiem detektywistycznego cyklu, w którym główną rolę gra Cormoran Strike – kiedyś żołnierz, dzisiaj – detektyw. Powieść o Cormoranie Strike’u odniosła wówczas literacki sukces, dlatego nie zdziwiliśmy się, kiedy na rynku pojawiła się jej druga część zatytułowana „Jedwabnik”. W końcu doczekaliśmy się również trzeciej książki o detektywie Strike’u, więc rychło po publikacji, niczym narkoman na głodzie wpadłam do swojego dilera, który sprzedał mi moją działkę za cztery dychy. Czy „Żniwa zła” sprawiły, że miałam niezły odlot i za jakiś czas znów wrócę po towar? :-)
czwartek, 21 stycznia 2016
Francja elegancja. CHIC czy SHIT?
Lekcje Madame Chic to „opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu”. Autorka książki - Jennifer Scott, urodziła się w słonecznej Kalifornii, ale na sześć miesięcy opuszcza Amerykę i wyjeżdża do Francji. Co ją tam spotkało i dlaczego pobyt ten sprawił, że jej podejście do życia zmieniło się diametralnie?
niedziela, 17 stycznia 2016
SLOW READING. Mniej, znaczy więcej
Etykiety: tokio, japonia
czytelnictwo
,
filozofia
,
książki
,
pasja
,
slowreading
środa, 6 stycznia 2016
Wsiąść do pociągu byle jakiego...
Etykiety: tokio, japonia
alkohol
,
debiutautora
,
kobiety
,
kryminał
,
pociągi
,
śledztwo
,
uzależnienie
,
życie
Subskrybuj:
Posty
(
Atom
)